Сьогодні весь світ симпатизує Україні

Submitted byGleb Avdeyenko onпн, 03/06/2024 - 17:09

1 червня 2024 року Папа Франциск провів спеціальну аудієнцію у Ватикані, на якій були присутні представники України. У своїй промові він акцентував увагу на важливості миру, солідарності та духовного оновлення, приділивши особливу увагу милосердю та необхідності допомоги бідним та страждаючим. Папа Франциск висловив глибоку прихильність до українського народу, називаючи Україну «мученицькою» нацією, і знову закликав до припинення війни.

Особливо обговорюваним став його вислів про «білий прапор», який дехто сприйняв як заклик до капітуляції України. Однак Ватикан роз'яснив, що Папа Франциск не мав на увазі капітуляцію, а говорив про необхідність ведення переговорів для досягнення справедливого та тривалого миру (Catholic News Agency) (Euronews). Папа також наголосив на важливості міжнародного співтовариства у посередництві переговорів, зазначивши, що багато країн вже висловили готовність допомогти у цьому процесі (Catholic News Agency).

У цьому заході взяли участь представники України, поїздку яких спонсорувала Асоціація українців у місті Барі (Італія). Серед них Романов О.І., професор кафедри телекомунікацій НН ІТС КПІ ім. Ігоря Сікорського. Ця грандіозна подія зібрала кілька тисяч людей із різних регіонів Італії та всього світу. Процедура аудієнції була незвичайною та урочистою, як свідчать фотографії.

Romanov_1Romanov_2Romanov_3

Після закінчення церемонії учасники вийшли на прилеглу площу, обмінювалися думками, посміхалися та оглядали пам'ятки. Символіка та одяг присутніх викликали особливу увагу, і представники України отримували багато підтримуючих жестів.

Пізніше делегація відвідала Церкву святого Петра, де були приємно вражені, дізнавшись, що українських святих знають та поважають у Ватикані. Їм вдалося сфотографувати ікони святого Володимира та святої Ольги, незважаючи на ремонтні роботи та обгороджені території.

Ця поїздка зміцнила прагнення взаємодії з жителями Італії та привернення уваги до проблем України та можливих шляхів їх вирішення.

 

Статтю підготував:

професор кафедри телекомунікацій НН ІТС Романов О.І