Досвід "моделі ІТС" як приклад для масштабування

Submitted byGleb Avdeyenko onср, 15/06/2022 - 18:19

2022.05.19 зустріч представників керівництва університету зі студентами, викладачами та працівниками ІТС

Під час зустрічі представників керівництва університету зі студентами, викладачами та працівниками Навчально-наукового інституту телекомунікаційних систем, яка відбулася 19 травня, було порушено кілька тем. Але на перші місця вийшли питання волонтерської, наукової та проєктно-конструкторської діяльності студентів інституту, а також ефективності запровадженої в ньому моделі взаємодії студентства з викладацьким і науковим складом. Власне, і сама зустріч відбулася за пропозицією студентської ради НН ІТС і метою її було обговорення низки її ініціатив та починань.

Але розпочався візит ректора університету академіка НАН України Михайла Згуровського, проректора з навчально-виховної роботи Наталії Семінської, проректора з адміністративної роботи Вадима Кондратюка та головного інженера КПІ Петра Ковальова з ознайомлення з ходом будівництва корпусу №6/30, в якому також розміщуватимуться підрозділи ІТС. "Це хороше доповнення до інституту. Це вже давно така "кричуща" проблема… Фактично інститут стає самодостатнім, з точки зору локації. Це дуже важливо, викладачам не потрібно буде далеко ходити, все буде на місці", – зауважив Михайло Згуровський під час цього огляду.

А затим у залі вченої ради НН ІТС відбулася ґрунтовна і цікава розмова про дослідження та проєкти, над якими працюють науковці та студенти інституту, їхню діяльність у воєнний час, досвід підготовки висококласних фахівців для галузі телекомунікацій тощо. Узагальнену інформацію про роботу та досягнення інституту в цьому плані у презентації "Досвід і засади креативної діяльності молоді в науковій школі ІТС" надав учасникам зустрічі  директор НН ІТС академік НАН України Михайло Ільченко. А виконувач обов'язків голови студентської ради НН ІТС Костянтин Лісовський у своїй доповіді "85 днів героїчного протистояння України російській агресії очима студентства НН ІТС" розповів про напрями волонтерської діяльності, наукові проєкти та напрацювання студентського конструкторського бюро, якими опікується студрада інституту і в яких найактивнішу участь беруть студенти різних його курсів. А проте, навіть лише перелік тематики цієї діяльності зайняв майже два десятки слайдів презентації, тому щоб докладно розповісти про всі, потрібно було б використати на це усю газетну площу. Зауважимо лише, що саме студенти ІТС у дуже стислий термін забезпечили прокладання та налаштування Інтернет-зв'язку в  бомбосховищах студмістечка. А ще зібрали понад 225 тисяч гривень (інформація станом на 9 травня) на фінансову допомогу ЗСУ.

Про наукову та проєктно-конструкторську роботу варто згадати окремо, адже це – невід'ємна частина навчання, чи, швидше, навчальної діяльності студентів НН ІТС. І суттєва частина роботи студради Інституту телекомунікацій – у ній навіть створено відповідний відділ. Проректорка Наталія Семінська навіть зауважила: "Однією з важливих складових вашої студради є наявність наукового відділу. Так, існує безліч медійних, креативних, побутових відділів у різних організаціях, проте майже ніде немає наукової складової. І те, що ваша студрада розвиває науку, – це дуже важливо, і ви можете стати прикладом у цьому. Я би дуже хотіла зробити саме на цьому акцент у нашій роботі, вона є невід'ємною частиною розвитку університету".

Докладно про наукову роботу студентів поінформували учасників зустрічі Костянтин Лісовський та аспірант Костянтин Шевцов.

Крім того, учасники розмови не забули і про діяльність студентського конструкторського бюро. Адже участь у ній беруть не лише студенти, але й аспіранти та досвідчені викладачі, які виступають як наставники у роботі, та навіть деякі абітурієнти, що вже визначилися з вибором місця для подальшого навчання. Серед пріоритетних для СКБ напрямів нині – обладнання засобами Інтернет-зв'язку до 1 вересня всіх приміщень, де  можуть перебувати студенти та співробітники КПІ. Звісно, як запевнив проректор Вадим Кондратюк, у роботі цій їм надаватимуть сприяння та допомогу працівники відповідних технічних служб університету.

Надзвичайно цікавою стала і розповідь про створену в НН ІТС систему інформування студентів про новини зі сфери інфокомунікацій в Україні та за її межами, з якою виступила заступниця  директора інституту з навчально-виховної роботи Ірина Кононова.

Підсумки зустрічі підбив Михайло Згуровський. У заключному слові він відзначив особливості створеної в інституті системи співпраці студентів, викладачів, наукових співробітників і різних підрозділів університету – певної "моделі ІТС". "Я хотів би, щоб ця модель масштабувалася на весь університет. Звичайно, конструкторське бюро, що створено у вас, виконує не лише студентські завдання, але й проєкти світового рівня, за актуальністю і професійністю їх виконання. Можна подивитися на найвідоміші університети світу, де студенти працюють у подібних групах зі своїми викладачами та наставниками, – наголосив ректор. – Хоча ми поступаємося можливостями обладнання, в інфраструктурному потенціалі, але в змісті тих речей, які ви робите, це той самий рівень. Тому необхідно всебічно підтримувати таку модель взаємодії співпраці вчених, педагогів зі студентами, які прагнуть скористатися можливістю перейняти для себе цей досвід та ці можливості. У таких групах у кожного своя місія. Саме поєднання двох компетенцій – фундаментальних знань маститих учених і новітніх інструментальних та технологічних навичок молоді – дає найкращий результат".

За інф. НН ІТС, Фото Сергія Туровця

Першоджерело: газета "Київський політехнік", №№19-20, 2022р.