Зустріч представників ректорату КПІ ім. Ігоря Сікорського з адміністрацією та студентською радою НН ІТС

Submitted byGleb Avdeyenko onпн, 23/05/2022 - 17:44

19 травня за запрошенням студентів НН ІТС було проведено зустріч представників ректорату КПІ ім. Ігоря Сікорського з адміністрацією та Студентською радою  навчально-наукового інституту телекомунікаційних систем.

 

З боку ректорату були присутні:

?Згуровський Михайло Захарович, ректор КПІ ім. Ігоря Сікорського, академік НАН України, д.т.н., професор

?Кондратюк Вадим Анатолійович, проректор з адміністративної роботи КПІ ім. Ігоря Сікорського, к.т.н.

?Семінська Наталія Валеріївна, проректор з навчально-виховної роботи КПІ ім. Ігоря Сікорського, к.т.н., доцент

?Ковальов Петро Володимирович, головний інженер КПІ, заслужений будівник України

 

 

Від НН ІТС були присутні очно:

?Ільченко Михайло Юхимович, директор НН ІТС, голова Вченої Ради КПІ ім. Ігоря Сікорського, академік НАН України

?Авдєєнко Гліб Леонідович, перший заступник директора НН ІТС,  доцент кафедри Телекомунікацій, к.т.н.

? Живков Олександр Петрович, доцент кафедри Телекомунікацій НН ІТС

?Якорнов Євгеній Аркадійович, професор кафедри Телекомунікацій НН ІТС

?Мікляєв Олег Вячеславович, заступник директора НН ІТС з господарської роботи, голова профбюро ІТС

?Сайченко Іван Олегович, аспірант НН ІТС (науковий керівник Романов О.І.)

?Камаралі Роман Вадимович, аспірант НН ІТС (науковий керівник Живков О.П.)

?Шевцов Костянтин Олегович, аспірант НН ІТС (науковий керівник Живков О.П.)

?Лісовський Костянтин Сергійович, студент IV курсу, в.о. голови СР НН ІТС

?Стрижак Андрій Петрович, студент ІІ курсу, заступник голови СР НН ІТС з питань цифровізації процесів

?Венгер Павло Юрійович, учень 11 класу Ліцею №142 м. Києва

 

А також дистанційно долучилися:

?Кононова Ірина Віталіївна, заступник директора НН ІТС з навчально-виховної роботи, доцент кафедри Інформаційно-комунікаційних технологій та систем, к.т.н.

?Глоба Лариса Сергіївна, заступник директора НН ІТС з міжнародної діяльності, доцент кафедри Інформаційно-комунікаційних технологій та систем, к.т.н. 

?Новогрудська Ріна Леонідівна, секретар Вченої Ради ІТС, доцент кафедри Інформаційно-комунікаційних технологій та систем

?Жара Каріна Андріївна, студентка IV курсу

Першочергово всі присутні відвідали корпус №6/30, будівництвом якого займається ТОВ «Євротранс». 

Зустрічав гостей Євгеній Терлецький, директор ТОВ «Євротранс»:

«В цілому це хороше доповнення до інституту. Це вже давно така “кричуща” проблема (…), фактично інститут стає самодостатнім, з точки зору локації. Це дуже важливо, викладачам не потрібно буде далеко ходити, все буде на місці.» – відмітив М. З. Згуровський.

Після огляду будівельного майданчику, всі зібралися у залі Вченої Ради у НН ІТС. По дорозі до зали директор НН ІТС Михайло Ільченко провів коротку оглядову екскурсію корпусом:

Перед початком зустрічі, із ректором КПІ поспілкувався Олександр Живков, доцент кафедри Телекомунікацій НН ІТС. Він розповів про поточні дослідження, які наразі проводяться ним спільно із колегами із Національним Фондом досліджень України, а також наголосив на важливості міжнародної співпраці, взявши за приклад шведський фонд «Stiftelsen för Strategisk Forskning» (SSF), із яким він також співпрацює:

Під час зустрічі було піднято кілька тем. Першим взяв слово Михайло Ільченко, директор НН ІТС. Він представив учасників заходу і розповів про досвід і засади креативної діяльності молоді в науковій школі НН ІТС:

Презентація

 

Наступним взяв слово Костянтин Лісовський, виконуючий обов’язки голови Студентської Ради НН ІТС. Він виступив з доповіддю на тему «85 днів героїчного протистояння України ₚосійській агресії очима студентства НН ІТС»:

Про профорієнтаційну роботу та залучення до лав студентства розповіла Каріна Жара, заступник голови СР НН ІТС з питань профорієнтаційної роботи (приймальна комісія 2021 року):

Невід’ємною частиною діяльності студентства НН ІТС є наукова робота. Про наукові напрями досліджень розповіли Костянтин Лісовський, в.о. голови СР НН ІТС та Костянтин Шевцов, аспірант НН ІТС (наук. керівник Живков О.П.):

Окремо було відзначено роботу Студентського Конструкторського Бюро НН ІТС, в інженерних та наукових дослідженнях якого беруть участь усі – абітурієнти, студенти, аспіранти та досвідчені викладачі, які є наставниками у роботі:

Заключною доповіддю було ознайомлення ректорату з інформуванням студентства НН ІТС про новини зі світу діджиталу та телекому. Доповідач – Ірина Кононова, заступник директора НН ІТС з навчально-виховної роботи.

 

В ході дискусії виступив також Роман Камаралі, аспірант НН ІТС (наук. кер. Живков О.П.):

«По-перше хочу подякувати КПІ за те, що він надав мені можливість завершити навчання у зв’язку з подіями 2014-го року та хочу погодитись з паном Олександром (Живков ред.) в тому, що він підняв проблему браку коштів. Але не тільки коштів, а й ресурсів. (…)

Пан Олександр зазначив, що ми співпрацюємо з іноземними колегами, ми намагаємося працювати з використанням різного програмного забезпечення. Воно допомагає нам підтвердити правдивість наших результатів, чи тим напрямком ми рухаємос. Але воно вимагає відповідних ресурсів. Насамперед, наразі потрібні комп’ютери. (…) Вирахування певних досліджень займає більш ніж 30 хвилин» – Роман Камаралі.

Підсумовуючи зустріч, з заключними словами виступили представники ректорату:

«Я вражений такою злагодженою роботою студентів і професорсько-викладацького складу. Тому що ми багато знаємо, чим займається наше студентство і така деталізація говорить про активний студентський рух. Дуже приємно бачити інформацію яку ви відображаєте, чим займався інститут під час військових дій, яку ви свідому громадську позицію маєте і багато технічних засобів втілюєте для перемоги нашої держави. 

Я хочу зазначити, що по тому напрямку діяльності, куратором якого являюся я, ми тісно співпрацюємо з інститутом у сфері енергозбереження; тут працюють і аспіранти, з якими ми розробляємо і модернізуємо датчики. Компанія LoRaWan, з якою ми співпрацювали, також дає результати, адже в підсумку це дає велике заощадження матеріальних ресурсів, зокрема комунальних послуг і їх раціональне використання. » – підсумував Вадим Кондратюк.

Також проректор з адміністративної роботи вказав, що КПІ продовжить розвивати започатковані проєкти Студентського Конструкторського Бюро ІТС, зокрема оснащення сховищ на території кампусу КПІ відкритим та доступним Інтернет-зв’язком. Найближчим часом СКБ надасть пропозиції та план дій для того, щоб до 1-го вересня всі території, де можуть перебувати студенти та співробітники КПІ були оснащені технічними засобами Інтернет-зв’язку.

«Так чи інакше, проблеми завжди виникають, коли щось робиш. А робите ви ефективно, багато. Дуже приємно співпрацювати з вашою Студрадою, студентами, аспірантами. Відповідно ми це робимо приблизно… з того часу як я є на посаді, ми постійно контактуємо. (…) Ми завжди разом з вами намагаємось прийти до креативних рішень і ми з вами підтримуємо один одного. Це наразі дуже важливо.

І одною з важливих складових вашої Студради є наявість наукового відділу. Так, існує безліч медійних, креативних, побутових відділів в різних організаціях, проте майже ніде немає наукової складової. І те, що ваша студрада розвиває науку – це дуже важливо і ви можете стати прикладом. Я би дуже хотіла зробити саме на цьому акцент у нашій роботі, вона є невід’ємною частиною розвитку університету. Я сподіваюся ми з вами продовжимо працювати за всіма напрямами, як соціальними, прикладними, так і науковими.» – підсумувала Наталія Семінська.

Заключне слово також взяв Михайло Згуровський. Він відзначив активну роботу студентських організацій, а також наголосив на певній особливій “моделі ІТС” – плідній співпраці студентів з викладацько-професорським складом, повною та всеосяжною взаємодію з різними департаментами КПІ ім. Ігоря Сікорського. Для порівняння було наведено систему взаємодії працівників у кампусі Google.

Також ректор вказав на розвиток наукової школи та поширення напрацювань на рівні університету. Адже наразі «… нове покоління, що приходить, не дуже зацікавлене до науки. А та модель, яку ви застосовуєте, та подача та інтерес до концепції “ненудної науки” надають перевагу перед тими, хто не має уявлення про спеціальність більше, ніж з книжок. Розуміємо, що вивчати сучасний базис телекомунікацій, суто посилаючись на книги, які припали пилом – неправильно, світ змінюється майже щохвилини».

Після завершення офіційної частини зустрічі, представники адміністрації відвідали навчальні лабораторії та відкриті простори. Зокрема, до кабінету Студради завітала Наталія Семінська, проректор з навчально-виховної роботи КПІ ім. Ігоря Сікорського. Костянтин Шевцов, аспірант НН ІТС продемонстрував системи для друку пластиком та макети, форми, які виготовляв особисто як для забезпечення потреб військових, так і декоративні моделі:

Фото: Туровець Сергій 

Відеоматеріали: Гліб Авдєєнко, Стрижак Андрій