Новини інфотелекомунікацій


Новини інфотелекому

133. Чому багато користувачів смартфонів відключають 5G

      Аналітики Android Authority під час дослідження з'ясували, чому багато власників смартфонів відключають на гаджеті функцію 5G. Близько 40% респондентів відзначили, що не користуються взагалі технологією 5G. Більше 10% користувачів смартфонів сказали, що вимикають функцію при слабкому сигналі або для того, щоб заощадити заряд гаджета. Але більше 50% респондентів запевнили, що технологія 5G завжди включена на їх пристрої.

2.08, 19.10 (Див.: https://it.comments.ua/)


Новини інфотелекому

132. Що таке промисловий інтернет речей і навіщо він потрібен на виробництвах

      IoT все частіше використовується на виробництвах, і для цього навіть є спеціальний термін «IIoT» - промисловий інтернет речей. На виробництвах IoT дозволяє віддалено контролювати показники і приймати рішення на основі даних.
     На апаратному рівні комплекс являє собою мережу вибухозахищених датчиків температури і вібрації, стійких навіть в найскладніших кліматичних умовах. Вони повністю автоматизують збір некритичних даних з виробничого обладнання.
     Для передачі даних використовуються безпроводові мережі з неліцензованим частотним діапазоном. Залежно від типу необхідних даних можуть використовуватися протоколи LoRaWAN, ISA 100.11 і WirelessHart.

2.08, 18.10 (Див.: https://www.popmech.ru)


Новини інфотелекому

131. Huawei, колись лідер 5G, не може пропонувати 5G в своїх нових телефонах

       Нова партія смартфонів Huawei не зможе підключитися до мереж 5G. Основна причина зміни 5G в Huawei: триваючі санкції США проти китайського постачальника. Відсутність 5G може перешкодити продажу пристроїв. Також, в операторських мережах по всьому світу відбувається заміна мережевого обладнання Huawei.

2.08, 16.10 (Див.: https://www.lightreading.com/)

 


Новини інфотелекому

130. Чому LoRa - кращий вибір для розумних міст?

     Впроваджуючи технологію IoT, розумні міста значно модернізують існуючу інфраструктуру, одночасно розширюючи можливості пристроїв IoT. Щоб реалізувати такого роду інтелектуальну інфраструктуру, міста шукають найбільш розумний варіант підключення, і вони вибирають мережеву технологію LPWA.
        Що таке LoRa Smart City? Чому вважається, що це кращий вибір для додатків розумного міста та розумних будинків?
• Наднизьке енергоспоживання.
• Покриття. Чим ширше охоплення, тим краще і дешевше інфраструктура. З LoRaWAN його радіус дії складає близько 5 кілометрів в міських умовах і 15 кілометрів в передмісті.
• Ефективність витрат. Легке розгортання архітектури розумного міста LoRaWAN в інфраструктурі IoT. Розгортання на частотах, які не потребують ліцензій, і недорогих базових станціях робить додатки LoRaWAN економічно доцільними.

2.08, 15.10 (Див.: https://www.eet-china.com/)


Новини інфотелекому

129. Угруповання супутників "Марафон-IoT" буде повністю сформовано у 2027 році

    "Перший марафонець"може бути запущений в 2023 році, наступні п'ять апаратів - в 2024 році, половина орбітального угрупування - через два роки, до 2026 року, і з тим, щоб повністю завершити формування супутникової системи в 2027 році.
     За словами заступника генерального конструктора, всього угруповання буде включати 264 супутника, розміщених в 12 орбітальних площинах на висоті близько 750 км. Глобальна система передачі даних "Марафон IoT / M2M" буде входити в програму "Сфера".

2.08, 13.10 (Див.: https://www.aex.ru/)


Новини інфотелекому

128. Чи настільки безпечна Дія, як про неї розповідають? Відповідає міністр цифровий трансформації

     Мінцифри проводить другий етап bug bounty додатки Дія. Bug bounty передбачає винагороду за кожну знайдену вразливість системи. Це допомагає виявити можливі недоліки та усунути їх — стандартна практика для іноземних країн. Такі тести постійно проводять компанії Apple, Google, Facebook, Twitter, Microsoft. Також процедуру використовують і для тестування державних сервісів, як це робили уряди Швеції та Сінгапуру.
    Bug bounty Дії триватиме шість місяців. Головний пріоритет цього етапу — тестування Дія.Підпису, електронного підпису у смартфоні. Не менш важливою буде перевірка створення електронних копій документів та їх шерингу.
    Усі знайдені вразливості будуть проаналізовані командою спеціалістів Мінцифри. У разі підтвердження вразливості, буде виплачена винагорода. Реалізація bug bounty відбувається за підтримки міжнародної платформи Bugcrowd та проєкту агентства з міжнародного розвитку США (USAID) "Кібербезпека критично важливої інфраструктури України"

30.07, 12.10 (Див.: https://tech.liga.net/)

Новини інфотелекому

127. Чіпи для мозку. Компанія Ілона Маска залучила $ 200 млн, серед інвесторів - Google

       Стартап Neuralink, який розробляє чіпи для мозку, привернув 205 млн інвестицій. Головним інвестором виступила венчурна копання Vy Capital за участю Google Ventures і інших компаній, повідомляє прес-служба Neuralink.
        Зокрема, до інвесторів також приєдналися співзасновник Coinbase Фред Ерсам і співзасновник PayPal Кен Ховер для виведення на ринок першого продукту компанії, чіпа N1 Link. Також профінансують прискорення досліджень і розробку нових чіпів.

30.07, 11.10 (Див.: https://tech.liga.net/)

Новини інфотелекому

126. Інмарсат представляє мережу зв'язку майбутнього

      Inmarsat ORCHESTRA надасть революційні нові послуги в нових місцях для клієнтів глобальної мобільності у морському, авіаційному, державному та корпо-ративному секторах. Перша у своєму роді мережа органічно об'єднає GEO, LEO і наземний 5G в одне гармонійне рішення. Мережа отримає вигоду від технології «динамічної комірчастої мережі», яка дозволяє окремим абонентським терміналів направляти трафік до інших абонентським терміналів і від них.
        Новий підхід означає, що Inmarsat може легко збільшити пропускну здатність в районах з високою щільністю абонентів, таких як порти і аеропорти, задовольняючи потреби клієнтів, в майбутньому, за рахунок прямого масштабування пропускної здатності відповідно до їх вимог.

30.07, 9.10 (Див.: https://www.inmarsat.com/)


Новини інфотелекому

125. Google істотно покращує свою ТВ-платформу

      Корпорація Google нарешті готова повноцінно розгорнути свій новий ТВ-інтерфейс для переважної більшості пристроїв і сервісів. Нещодавно Android TV експортував деякі з кращих функцій платформи Google TV, включаючи список спостереження, рекомендовані налаштування, а також сторінки з більш деталізованою інформацією.
       На даний час настала черга повноцінного додатка Google TV для Android, яке раніше називалося Play Movies & TV, завдяки новому оновленню, додаток отримав глобальні телепрограми і телепрограми в прямому ефірі. 
       Google, також, додає в свій сервіс можливість потокової трансляції контенту від Discovery +, Rakuten Viki, Cartoon Network, PBS kids і Boomerang, разом з прямими телетрансляціями від YouTube TV, Philo і fuboTV.

29.07, 8.10 (Див.: https://1informer.com/)


Новини інфотелекому

124. Фінансова революція в наших смартфонах. Як Open Banking змінює банківську індустрію

      У жовтні 2015 року відбулася подія, яка може претендувати на статус нової "фінансової революції" – Європарламент погодив директиву Payment Service Directive, більш відому як PSD2. 
     PSD2 фактично зобов’язує банки "ділитися" з іншими учасниками клієнтськими даними, які раніше були закритою інформацією кожної конкретної фінустанови.  Цього року подібна революція може відбутися і в Україні: відповідний закон вже пройшов перше читання у Верховній Раді. Впровадження Другої Paiments Service Directive, яка регулює впровадження відкритого банкінгу, є підтвердженням, що Україна рухається у європейському фарватері. 

28.07, 7.10 (Див.: https://finance.liga.net/)

Новини інфотелекому

123. Інтернет речей - це не тільки збір даних з датчиків

   Телеметрія і IoT - Телеметрія, тобто зчитування значень, а потім і управління різними пристроями на відстані. IoT в телеметрії дозволяє об'єднати різні пристрої і додатки у взаємно гармонійних цілях. Таким чином, телеметрія - це лише одна з основних можливостей, які може запропонувати IoT.
       Хмара Інтернету речей - IoT Cloud є ключовим елементом у використанні IoT, наприклад, для автоматизації операцій виробничих компаній, в сфері транспорту, логістики або для реалізації послуг у розумних містах і муніципалітетах.
       LoRa - це не просто папуга - Для мереж IoT використовується безліч різних технологій. Кожна з них має дещо різні особливості, переваги і недоліки. Наприклад, радіомережа LoRaWAN - це відкритий стандарт IoT, розроблений консорціумом компаній під назвою LoRaWAN Alliance. В даний час LoRaWAN вважається найбільш перспективною і швидкозростаючою технологією IoT.

28.07, 6.10 (Див.: https://cra.cz)

Новини інфотелекому

122. В Україні планують затвердити Вимоги до якості мобільного зв'язку і мобільного інтернету

    В Україні залишаються проблеми з покриттям мобільним інтернетом. Наприклад, оператор Vodafone Україна розміщує на своєму сайті інформацію про те, що Київська область покрита мобільним інтернетом, але на практиці в деяких місцях і населених пунктах покриття відсутнє.
На даний момент вже розроблено проєкт Вимог до якості мобільного зв'язку і мобільного інтернету, він розроблений з метою впровадження європейських підходів до інформування споживачів про рівні якості послуг мобільного зв'язку.

28.07, 5.10 (Див.: https://sud.ua/)

Новини інфотелекому

121. Гармонізація мовного телебачення і стільникового зв'язку: DVB затверджує комерційні вимоги для DVB-I через 5G

      Проект DVB затвердив комерційні вимоги щодо підтримки послуг DVB-I в мережах і системах 5G. У технічному модулі DVB ​​вже почалася робота з надання розширення відповідних існуючих специфікацій, включаючи виявлення послуг DVB-I і DVB-DASH, для вирішення задач і вимог, зібраних та узгоджених комерційним модулем.
     Особливою перевагою послуг DVB-I в порівнянні з 5G є можливість підтримки інтегрованих гібридних послуг DVB-I, тобто послуг, для яких базове широкомовне поширення доповнюється одноадресною передачею для розширеного охоплення послуг, більш низьких витрат на поширення, поліпшеної якості та додаткових можливостей для користувачів.
      Очікується, що оновлення відповідних специфікацій DVB для повної підтримки DVB-I через 5G буде завершено в третьому кварталі 2022 року.

27.07, 4.10 (Див.: https://dvb.org/)

Новини інфотелекому

120. LoRa Alliance® розширює переваги для підтримки бізнес-цілей учасників

        Протягом перших кількох місяців цього року LoRa Alliance® здійснив всебічний огляд своїх переваг для членів, порівнявши їх з аналогічними організаціями. В результаті LoRa Alliance® оновили та розширили свої переваги, щоб забезпечити збільшення вартості бізнесу для нинішніх та майбутніх учасників.
         Деякі з переваг, що реалізуються членами LoRa Alliance, включають:
• Розширені можливості для бізнесу LoRaWAN
• Обмін досвідом з провідними світовими компаніями, які розробляють і використовують LoRaWAN®
• Маркетингова діяльність і охоплення LoRaWAN®
• Безкоштовний доступ до інструмента попереднього тестування LoRaWAN Certification Test Tool (LCTT) від LoRa Alliance.
• Допомога у визначенні майбутнього LoRaWAN шляхом участі в обговореннях сертифікації, регіональних параметрів.
• Визначення того, де і як підвищити викристання LoRaWAN

23.07, 2.10 (Див.: https://lora-alliance.org/)

Новини інфотелекому

119. Поставки мобільних телефонів з підтримкою 5G в Китаї збільшилися більш ніж в два рази в першому півріччі 2021

      У першому півріччі поточного року в Китаї було зафіксовано стрімке зростання поставок мобільних телефонів. Поставки збільшилися на 13,7% і це складає приблизно 174 млн одиниць за рік.
      Згідно з даними CAICT, більшість мобільних телефонів, поставлених в червні, належало вітчизняним брендам. Було поставлено більше 24,59 млн телефонів від китайських виробників, що склало 95,8% від загального обсягу поставок.

21.07, 1.10 (Див.: https://ukranews.com/)

Новини інфотелекому

118. Як з’явилися IP-адреси і що таке та навіщо потрібен IPv6

       На початку 1980-х з'явилась  неекспериментальна версія інтернет протоколу – IPv4, Internet Protocol версія 4. Всього довжина такої адреси 32 біти, що насправді перетворюється в цілих 4 мільярди 294 мільйона 967 тисяч 296 комбінацій. Тоді, в 1980-х, інтернет був тільки у військових і в університетах, тому творці протоколу вирішили, що такої кількості адрес вистачить із запасом.
      З бурхливим розвитком інтернету і появою всіляких гаджетів, вільні IP-адреси стали швидко закінчуватися. Наприклад, ARIN вичерпала запас IPv4 адрес ще в 2015 році.
       На даний час кількість підключених до мережі девайсів зростає в геометричній прогресії і зараз вимірюється десятками мільярдів. Щоб ви розуміли швидкість росту, за даними IDC, до 2025 року в мережі буде більше 152 мільярдів пристроїв інтернету речей, тільки (!) пристроїв інтернету речей! У 2021 році їх всього 10 мільярдів. Разом очікується зростання в 15 разів за 4 роки!
       Але як же так відбувається? Адреси давно скінчилися, розумних лампочок все більше, а інтернет продовжує собі спокійно працювати.
Читайте детальніше за посиланням )
20.07, 30.09 (Див.: https://gsminfo.com.ua/)

Средняя скорость интернета Starlink по всему миру превысила 150 Мбит/с. В ЕС она выше, чем в США — 176 Мбит/с против 141 Мбит/с

Новини інфотелекому

117. Середня швидкість інтернету Starlink по всьому світу перевищила 150 Мбіт/с. В ЄС вона вище, ніж в США - 176 Мбіт/с проти 141 Мбіт/с

       На сьогоднішній день SpaceX проводить бета-тестування Starlink в 12 країнах і в кінці червня число одночасних абонентів досягла 70 тис. осіб.
       Найвищі швидкості Starlink спостерігалися в Австралії. На даний момент SpaceX встановила в країні 13 наземних станцій Starlink, а високі швидкості, ймовірно, пов'язані з меншою кількістю людей на наземну станцію, ніж в США чи Європі.
        Для порівняння, в Україні середня швидкість скачування з фіксованим ШПД становить 43 Мбіт/с, середня швидкість віддачі - 38 Мбіт/с, а середній показник затримки - 35 мс. А в мобільному інтернеті середня швидкість скачування від 21,17 до 13,73 Мбіт/с, вивантаження - 7,41-9,61 Мбіт/с, а затримки - від 51,6 до 57,05.
       У липні SpaceX завершила розгортання приблизно однієї третини супутників Starlink першої фази (їх на орбіті вже понад 1700).

20.07, 29.09 (Див.: https://itc.ua/)

Новини інфотелекому

116. По мірі зростання використання IoT необхідно враховувати можливості підключення

     Базові мережеві технології повинні працювати в тандемі, оскільки організації прагнуть оптимізувати ефективність IoT, тобто необхідно буде включити елементи з різних комунікаційних технологій:
• Wi-Fi повсюдно. Така повсюдність корисна, коли ви хочете швидко встановити універсальні датчики в приватних місцях, а LoRaWAN забезпечить ємність радіопокриття як у віддалених, так і в багатолюдних місцях.
• LoRaWAN: на відміну від WiFi, LoRaWAN може долати великі відстані - до 20 миль - і може проникати крізь стіни, бетон і навіть під землю. Він ідеально підходить для підключення мільярдів об'єктів і передачі невеликих обсягів даних через пристрої на батарейках.
• 5G: ця технологія розвивається та має високу пропускну здатність, низьку затримку і знайде широке застосування в багатьох додатках. Наприклад, при розгортанні 5G компанії в якості додаткових технологій використовують як LoRaWAN, так і WiFi, досягаючи великої ефективності.

20.07, 28.09 (Див.: https://www.telecompaper.com/)

Новини інфотелекому

115. Японці встановили новий світовий рекорд швидкості інтернету

    Команда дослідників з Національного інституту інформаційно-комунікаційних технологій Японії побили світовий рекорд швидкості інтернету – тепер він становить 319 терабіт в секунду.
     Японці провели оптоволокно на 69,8 кілометра, проте фінальна дистанція передачі даних склала 3,001 кілометра. Сигнал посилався через 552 каналу на частоті в 25 ГГц. Дослідники розповіли, що використане ними оптоволокно можна підключити до існуючого обладнання.
    Журналісти уточнили, що досягнутої пропускної спроможності вистачило б для одночасного відтворення 8K-відео з YouTube у 4,5 млн користувачів.

19.07, 27.09 (Див.: https://itechua.com/)

Новини інфотелекому

114. Зломовчання: як знімають новий оригінальний контент для української OTT-платформи

     В Україні почалося виробництво власного контенту для OTT-платформ. Так, першою ластівкою стане шестисерійний серіал «Зломовчання» з популярними акторами, серед яких Ксенія Мішина, Віктор Сарайкін, Горан Богдан (Goran Bogdan), Дарко Мілас.
Вихід новинки запланований на кінець поточного року.
      У першій частині екранізації «Election Silence» глядачі побачать не тільки характерну локації Києва, але і захоплюючий кримінальний сюжет.

16.07, 25.09 (Див.: https://mediasat.info/)

Новини інфотелекому

113. Мінцифра та Amazon Web Services підписали меморандум щодо розвитку хмарних технологій в Україні
   
       Навчальні заклади зможуть приєднатися до AWS Academy та навчати українських студентів хмарним технологіям за досвідом Amazon.  Меморандум передбачає співпрацю Мінцифри та AWS у напрямах:
       1) Розвиток навичок роботи з хмарними технологіями.
Українські навчальні заклади зможуть приєднатися до AWS Academy. Програма передбачає безкоштовні сервіси, які доступні необмеженій кількості студентів і викладачів.
      2) Підтримка у впровадженні стратегії Мінцифри з розвитку ІТ-інфраструктури та поширенні хмарних технологій.
Програма AWS Activate пропонує безкоштовні інструменти для розвитку бізнесу, надає ресурси на використання хмарних сервісів AWS, навчальні програми та консультації експертів.
       3) Співпраця з питань модернізації ІТ-систем та політики міністерства у сфері хмарних технологій.

16.07, 24.09 (Див.: https://ms.detector.media)