|
|
Покращення змісту освіти за результатами наукових досліджень 2021 року
У 2021 році 215 студентів НН ІТС проводили наукову діяльність в 17 науково-технічних гуртках (107 студентів), 11 нуково-дослідних групах (34 студенти).
У 10 науково-дослідних роботах приймали участь 132 студенти, захищено 57 робіт:
в 4 держбюджетних НДР приймали участь 72 студенти, захищено 32 роботи (3 маг. наук, 11 маг. проф., 18 бакалаврські роботи);
в 1 госпдоговірних НДР приймали участь 9 студенти (1 студент з оплатою), захищено 5 робіт (2 маг. наук, 2 маг. проф., 1 бакалаврські роботи;
в 5 ініциативних НДР приймав участь 51 студент, захищено 20 робіт (1 маг. наук, 6 маг. проф., 13 бакалаврські роботи).
Результати робіт впроваджено в навчальний процес:
За ДБ НДР:
оновлено 2 розділи,
створено нові 33 лекції, 10 лабораторних робіт, 1 практикум (із 8 дисциплін).
За ГД НДР: створено 1 лабораторну роботу
За ініціативними НДР:
Оновлено 1 розділ,
створено 3 лекції, 5 лабораторних робіт, 8 практикумів (із 5 дисциплін).
У 2021 році за участю студентів НН ІТС опубліковано 113 публікацій (з них 26 самостійних): 4 закордонних (3 Scopus, 1 WoS), 9 у фахових виданнях. Доповідали на 1 закордонній (1 доп.), 7 міжнародних (75 доп.), 4 всеукраїнських (4 доп.) наукових конференціях та на 22 наукових семінарах і відкритих лекціях ( з них 8 міжнародних).
Отримано 1 патент на корисну модель (2 студента, у співавторстві).
1 Студентка отримала стипендію від Президента України.
9 студентів НН ІТС приймали участь у олімпіадах (зайняли ІІ місце 2 студ., ІІІ місце 1 студент).
У Всеукраїнських конкурсах студентських НДР приймали участь 2 студенти (1 переможець ІІ туру, та 1 переможець ІІІ туру).
5 студентів перемогли в 3 конкурсах на отримання міжнародних Грантів для навчання та стажування за кордоном.
Приклади впровадження результатів наукових
розробок 2021 р. у навчальний процес:
НДР, що завершується №2218/2–П «Гетерогенна мережа збору, передачі та обробки інформації для системи розподіленої генерації MicroGrid» (со-керівник роботи Глоба Л.С., відп. виконавець Курдеча В.В.)
Результати роботи впроваджено в навчальний процес – створено нову лекцію «Інтернет Речей та застосування цієї технології для управління системами MicroGridта» та лабораторну роботу з налаштування апаратного забезпечення» (з дисципліни «Інформаційні технології для мобільних систем» впроваджено); нову лабораторну роботу «Імітаційне моделювання в програмному пакеті CiscoPacketTracer» (з дисципліни «Моделювання глобальних мереж» проводиться»; розроблено новий розділ «Інструментарій систематизації та структурування інформаційних та обчислювальних ресурсів для порталу знань у галузях інженерії» (впроваджено до силабусу дисципліни освітньо-кваліфікаційного рівня PhD «Великі дані та методи їх обробки» освітньо-наукової програми «Інформаційно-комунікаційні технології». Підготовлено новий комп’ютерний практикум на тему: «Енергоефективний комп’ютинг».
До виконання НДР (за весь період): залучалось 3 молодих вчених, 3 аспіранта та 24 студенти (без оплати). Захищено 1 кандидатську дисертацію.
Видано 1 розділ монографії. Опубліковано 6 статей в фахових виданнях; 5 статей (Scopus); 19 доповідей (англомовні – 7) та 14 тез на міжнародних конференціях, 3 доповіді на всеукраїнських конференціях.
Захищено 6 магістерських та 13 бакалаврських дисертацій.
НДР №2308-п «Системи зв’язку безпілотних апаратів з підвищеною стійкістю до впливу навмисних та ненавмисних завад» (відп. вик. Кайденко М.М.)
Результати роботи впроваджено в навчальний процес НН ІТС : розроблено новий лекційний курс (9 лекцій, 4 лабораторних роботи) з дисципліни «Радіотехнічні системи на основі програмно - орієнтованих інфокомунікаційних пристроїв». Розроблено новий лекційний курс (18 лекцій та 4 лабораторних роботи) з дисципліни «Інженерні програмні засоби».
До виконання НДР залучалось 4 студенти. За результатами наукових досліджень захищено 3 магістерських дисертації та 1 бакалаврську дипломну роботу.
НДР №2316-П «Інтелектуалізація систем управління високопродуктивними сенсорними мережами на основі використання роботизованих об’єктів та обчислювальної FOG-інфраструктури» (керівники роботи Уривський Л.О., Лисенко О.І.)
Результати роботи впроваджено у навчальний процес: розроблено нові лекції «Теорія ймовірностей і математична статистика», «Прикладні аспекти системного аналізу в телекомунікаціях та радіотехніці», «Математичні методи наукових досліджень в телекомунікаціях та радіотехніці» (дисципліна «Прикладні аспекти системного аналізу в телекомунікаціях та радіотехніці»); нова лекція «Захист інформаційно-телекомунікаційних мереж з ОС Linux» (дисципліна «Методи оцінки ефективності функціонування телекомунікаційних систем»).
До виконання НДР залучалось 19 студентів. За результатами наукових досліджень захищено 5 магістерських робіт та 12 бакалаврських дипломних робіт. До виконання НДР залучалось 19 студентів. За результатами наукових досліджень захищено 5 магістерських робіт та 12 бакалаврських дипломних робіт.
Результати НДР №2414-р «Розробка приймально-передавального модуля терагерцового діапазону для високоточних систем наведення і керування», (керівник роботи Авдєєнко Г.Л.) впроваджено до навчального процесу НН ІТС:
Результати роботи впроваджено у новій лекції «Побудова приймальнопередавальних пристроїв терагерцового діапазону для безпроводових телекомунікаційних систем та систем радіолокації» з кредитного модулю «Передавальні та приймальні пристрої».
До виконання НДР залучалось 5 студентів (без оплати).
За результатами НДР подано проект до участі у Х Фестивалі інноваційних проектів «Sikorsky Challenge 2021:Україна і світ».
Результати міжнародної НДР №0305/55-М від 27.12.2019 р. «Дослідження системи оцінки рівня наукових досліджень організацій, заснованої на карті знань, яка сама налаштовується, і на графі знань предметної області, який настроюється» (керівник роботи Глоба Л.С. Генеральний замовник Інститут інформаційних досліджень Академії наук провінції Шандунь, КНР)
Результати роботи впроваджено в навчальний процес, а саме розроблено нову лабораторну роботу «Проектування моделі представлення знань для предметної області «Функціонування наукових та освітніх установ»» з навчальної дисципліни «Інтелектуальна обробка інформації».
До виконання НДР залучалось: 3 молодих вчених та 4 аспіранти, 4 студентів (1 з оплатою). Захищено 2 магістерські дисертації та 1 бакалаврську роботу
За ініціативною, що завершується НДР 0120U101385 «Дослідження методів підвищення пропускної спроможності інфокомунікаційних мереж» (каф. ІКТС, керівник: Максимов В.В.) (04.2020 - 12.2021 рр).
Результати роботи впроваджено у розділ «Оптимальний прийом дискретних повідомлень» дисципліни «Основи теорії телекомунікацій» за спеціальністю 172 «Телекомунікації та радіотехніка». Розроблено нових – 7 лабораторних практикумів («MATLAB-Simulink як інструмент модельно-орієнтованого проектування в телекомунікаціях», дисципліна «Основи теорії телекомунікацій).
Залучено 13 студентів (Магістрів – 5, Бакалаврів - 8 ). Захищено 3 – магістерські роботи, 5 – бакалаврських робіт.
За ініціативною НДР№ 0121U108265 «Дослідження безпроводових технологій передавання інформації для організації систем Інтернету речей» (кафедра ІКТС, керівник: Мошинська А.В.) (02.2021 - 12.2022 рр).
Результати роботи впроваджено у 2 лабораторних роботи «Моделювання сигналів і завад у каналі зв’язку» та «Просторові моделі телекомунікаційних систем» за дисципліною «Імітаційне моделювання об’єктів в телекомунікаційних системах» для студентів денної форми навчання спеціальності 172 – Телекомунікації та Радіотехніка.
Залучено 8 студентів (магістрів – 4, бакалаврів - 4 ). Захищено 3 – магістерські роботи.
За ініціативною НДР № 0119U102043 «Розробка алгоритмів динамічної фільтрації для оцінювання параметрів руху безпілотних літальних апаратів при їх використанні в безпроводових сенсорних мережах FANET» (каф. ТК, керівник: Лисенко О.І.) (05.2019 - 12.2024 рр).
Результати роботи у 2021 р. впроваджено у 3 лекції: у лекцію „Характеристики випадкових функцій”; лекцію „Стаціонарні випадкові функції” дисципліни «Теорія ймовірностей», та лекцію „Динамічні моделі (статистичні моделі другого типу)” з дисципліни «Теорія ймовірностей та математична статистика».
Залучено 13 студентів (Магістрів – 4, Бакалаврів -9 ). Захищено 3 – магістерські роботи, 9 – бакалаврських робіт.
За ініціативною НДР № 0119U102122 «Розробка передавачів та приймачів телевізійного мовлення стандартів DVB-S/S2 та DVB-T/T2 на основі пристроїв технології SDR» (кафедра ТК, керівник: Цуканов О.І.) (05.2019 - 12.2022 рр).
Результати роботи впроваджено у 1 лабораторну роботу "Дослідження стабільності частоти автогенераторів з параметричною та кварцевою стабілізацією частоти" з дисципліни «Передавальні та приймальні пристрої» та 1 лабораторну роботу "Створення мультимедійної презентації" з дисципліни «Технології мультимедіа та віртуальної реальності».
Залучено 2 студентів, захищено 2 бакалаврські роботи.
За ініціативною НДР № 0119U102123 «Застосування просторової обробки за формою фазового фронту електромагнітної хвилі для підвищення пропускної здатності радіорелейної лінії зв’язку» (каф. ТК, керівник: Якорнов Є. А.) (05.2019 - 12.2023 рр).
Результати роботи у 2021 р. впроваджено у 1 лабораторну роботу "Дослідження стабільності частоти автогенераторів з параметричною та кварцевою стабілізацією частот" та 1 практичне заняття «Основні відомості про радіопередавальні пристрої» з дисципліни «Передавальні та приймальні пристрої».
Залучено 1 студента, захищено 1 бакалаврську роботу.