Submitted byGleb Avdeyenko onнд, 12/05/2024 - 20:55

15-19 квітня 2024 р. у м. Києві на базі Навчально-наукового Інституту телекомунікаційних систем та НДІ телекомунікацій КПІ ім. Ігоря Сікорського в умовах воєнного стану в Україні в змішаному форматі (пленарні засідання – очно, секційні засідання - on-line) відбулася ХVІІІ Міжнародна науково-технічна конференція «ПТ-2024» та ХVІ МНТК студентів та аспірантів ПРІТС-2024. На пленарних та 6 секційних засіданнях було заслухано: 2 привітання, 9 пленарних виступів та 115 доповідей  із 132 поданих. Загалом у роботі конференції заявили про участь 196 особи (автори, співавтори, слухачі). Проведено on-line виставку: «Виставка інноваційних розробок у сфері телекомунікацій», на якій представлено 4 стенди.

ПТ-2024_1ПТ-2024_3

В організації та проведенні конференції ПТ-2024 взяли участь від КПІ ім. Ігоря Сікорського 8 підрозділів, 20 організацій з 4  міст України – Києва, Житомира, Львова, Харкова та 4 країн світу: Великобританії, Німеччини, Литви, Швеції.
Цього року на конференції зросла кількість доповідей про задіяння в електронних комунікаціях штучного інтелекту, та про безпеку в електронних комунікаціях. Значна частина доповідей пов’язана із розробкою програмних застосувань та технічних засобів телекомунікацій для підтримки системи обороноздатності нашої країни.
На цьогорічній конференції були представлені доповіді виконані закордонними науковцями. Зміст цих доповідей відповідав пріорітетним науковим напрямкам які визначені Всесвітнім мікрохвильовим конгресом 2024 року. Серед закордонних дослідників-доповідачів конференції варто відмітити:
1. проф. Йоахім Обергаммер з Королівського технологічного інституту Стокгольму (Швеція)
2. проф. Гінтарас Валушіс з Центру фізичних наук і технологій (Вільнюс, Литва)
3. проф. Павлос Лазарідіс з Університет Хаддерсфілда (Великобританія)
4. др. Марину Попову з Анхальт університету прикладних наук (Кетен, Німеччина)

У роботі конференції приймали участь члени радіотехнічного клубу «Політехнік» UT7UZA КПІ ім. Ігоря Сікорського, а також учні Малої академії наук. Для нас дуже приємно, що талановита молодь залучилась до нашого заходу. Їх доповіді викликали жваве обговорення на секціях. Це чудово, коли у здібних молодих людей є можливість поділитись своїми наробками у сфері інфокомунікації.