Відрядження до Китаю
 Китай, як відомо, країна з швидким розвитком. За останні роки Китай займає одне з перших місць в світі по виробництву промислових товарів. Країна заробляє значні кошти, які потрібно кудись вкладати. Найкраще вкладення капіталу - наука. У Китаї не тільки найбільше своїх вчених; Китай запрошує ще і зарубіжних фахівців. У великих університетах Китаю функціонують наукові центри, в яких працюють фахівці з інших країн. Одним з таких центрів є International Center of Future Science університету Цзілінь, розташованого на північному сході Китаю, в м Чаньчунь. У центрі працюють вчені та з України. Я був запрошений для читання невеликого циклу лекцій з теорії діелектричних резонаторів для студентів і співробітників центру .
Ворота дворца.jpgВход во дворец Императора Пу И.jpg

Перше відчуття в Китаї, це нереальність того, що відбувається. Психологія, мова, дороги, місто, все інше - незвичне для ока європейця .

Дневной Чаньчунь.jpgКомплекс зданий университета.jpg
Начальник Международного центра науки будущего университета Джилин, проф. Туз В.Р. .JPEGНочной Чаньчунь.jpg
Общежитие для студентов.jpgОдин из корпусов университета.jpg
Отель.jpg
У місті складно знайти старі будови, враження таке, що все знесено і на місці старого побудовано нове місто. Все обладнання, електроніка - все нове, важко побачити старий автомобіль або телефон. Зворотний бік такого бурхливого розвитку - погана екологія. Найпопулярніша мова після китайської - англійська. Якщо потрібно щось запитати, краще знайти китайця, що володіє англійською. Китайці відносяться до приїжджих доброзичливо, часто незнайомі люди допомагають знайти вулицю, будинок, або товар в супермаркеті.

Університет займає велику площу, по суті це цілий район.
Памятный камень. Университетский городок.jpgРазвязка.jpg
Ректорат.jpgСекреталь Центра, г-жа Джен Джу.JPEG
Спортивные площадки университета.jpgСтуденты занимаются зарядкой перед ректоратом.jpg
Улица Чаньчуня.jpgУниверситет Дзилинь.jpg
Китайські студенти схожі на всіх інших студентів в світі: вони вчаться, відпочивають, займаються спортом, часто з мобільним телефоном в руках. Пересуваються по місту найчастіше на велосипедах. На території містечка багато велосипедних стоянок для студентів. Університет, як і Чаньчунь, активно будується.

Професор  Трубін Олександр Олексійович

Створено 04.02.2020 14:00