Кафедра Телекомунікаційних систем

:

Новини : Вітаємо! Вручено Диплом лауреата премій імені видатних учених України - зав. кафедри телекомунікаційних систем, д.т.н., професору Уривському Леоніду Олександровичу

Сесія Загальних зборів Національної академії наук України, присвячена підсумкам діяльності НАН України у 2018 році

25 квітня 2019 року в Києві відбулася річна сесія Загальних зборів Національної академії наук України, під час якої було представлено отримані минулого року результати фундаментальних і прикладних досліджень НАН України з широкого спектра галузей наукових знань та практичних застосувань, а також обговорено питання забезпечення наукового й інноваційного розвитку, місця і ролі науки в українському суспільстві, участі НАН України у вирішенні актуальних проблем, які постають перед суспільством і державою, й обговорено напрями подальшого вдосконалення діяльності НАН України.

У заході взяли участь члени НАН України, наукові працівники, делеговані трудовими колективами наукових установ Академії, представники органів державної влади та наукової громадськості, журналісти засобів масової інформації.

Сесію відкрив Президент Національної академії наук України академік Борис Патон, який звернувся до присутніх зі вступним словом.

paton.png

Потому академік Борис Патон виступив із доповіддю про підсумки діяльності Національної академії наук України у 2018 році та завдання на наступний період.

Він, зокрема, нагадав, що минулий 2018 рік був насичений численними заходами з нагоди 100-річного ювілею Академії. Водночас науковці НАН України продовжували активний науковий пошук. «За багатьма сучасними напрямами отримано вагомі результати фундаментальних і прикладних досліджень. І результати дійсно світового рівня. Значні зусилля докладалися для наукового забезпечення вирішення актуальних для нашої країни проблем, впровадження перспективних розробок у реальний сектор економіки та соціальну сферу, зміцнення обороноздатності та безпеки держави», – сказав Президент Академії, зазначивши, що пріоритетна увага у 2018 році приділялась «оборонній» тематиці, насамперед виконанню цільової науково-технічної програми НАН України «Дослідження і розробки з проблем підвищення обороноздатності і безпеки держави». Зараз спільно з Воєнно-науковою радою Збройних сил України підготовлено переліки наукових досліджень і розробок установ Академії, які пропонується включити до державного оборонного замовлення на 2019-2021 роки.

На завершення доповіді Президент Академії підкреслив, що необхідно всіма засобами сприяти утвердженню суспільної думки щодо важливості науки для вирішення сучасних проблем країни, щодо вагомої ролі, яку відіграють у цьому вітчизняні вчені. «Будемо сподіватися, що така суспільна думка вплине на державну політику», – сказав він насамкінець.

По завершенні обговорення Загальні збори НАН України одноголосно схвалили «Звіт про діяльність Національної академії наук України у 2018 році», прийнявши відповідну постанову.

Було також вручено дипломи лауреатам премій імені видатних учених України, зокрема

проректору з наукової роботи, доктору технічних наук, професору, академіку Національної академії наук України, Ільченко Михайлу Юхимовичу

д.т.н., професору Кравчуку Сергію Олександровичу.

Вітаємо!

НАН У_Премія _25-04-2019-n.jpg