Пропустити команди стрічки
Перейти до основного вмісту
Нові партнери «Київської політехніки»

2016.03.03 Нові партнери  «Київської політехніки»

В НТУУ «КПІ» 3 березня підписано меморандуми про науково-технічну співпрацю Інноваційно-виробничого об’єднання «Київська політехніка» з Міністерством оборони України та Державним підприємством «Укроборонпром». Участь у церемонії підписання взяв Секретар Ради національної безпеки та оборони України Олександр Турчинов.

Від імені об’єднання «Київська політехніка» документи підписав ректор НТУУ «КПІ» академік НАН України Михайло Згуровський, від імені Міністерства оборони – Міністр оборони України генерал армії Степан Полторак, від імені «Укроборонпрому» – його генеральний директор Роман Романов.

Церемонії підписання меморандумів передувала низка презентацій в Центрі інноваційного підприємництва університету. Науковці НТУУ «КПІ» та керівники підприємств, які входять до складу об’єднання «Київська політехніка», представили керівникам силових відомств проекти нової техніки та озброєння, що розробляються і вже впроваджені у виробництво на базі технологічних потужностей цієї науково-виробничої платформи.

А розпочав зустріч з керівниками силових відомств та військово-промислового комплексу України Михайло Згуровський, який розповів про Інноваційно-виробниче об’єднання «Київська політехніка», мету його створення та принципи діяльності.

Нагадаємо, об’єднання «Київська політехніка» створене наприкінці вересня 2015 року. До його складу увійшли НТУУ «КПІ», Науковий парк «Київська політехніка», а також низка підприємств «Укроборонпрому» та Державного космічного агентства України. Мета його діяльності – забезпечити в нерозривному циклі розробку та реалізацію нових, проривних проектів і виробництво сучасної потрібної країні продукції, насамперед, оборонного характеру.

Про деякі з проектів доповіли учасникам зустрічі їх розробники. Зокрема, про промисловий випуск перших вітчизняних безпілотних авіаційних комплексів та розвиток їх конструкцій для різних застосувань поінформував голова Ради директорів об’єднання, голова правління ВАТ «Меридіан» ім. С.П.Корольова В'ячеслав Проценко. Керівники силових відомств також ознайомилися з проектами створення робототехнічної платформи для військових застосувань (доповідав з цього питання декан факультету авіаційних і космічних систем Олександр Збруцький), виробництва снайперських гвинтівок, легкого міномету та модернізації гвинтівки Мосіна до рівня снайперської зброї (генеральний директор ПРАТ «Маяк» Олександр Перегудов та керівник проекту, заступник директора ТОВ "Політеко-аеро" Олександр Остапенко), налагодження виробництва в Україні патронних стрічок і траків до гусеничних машин (докторант Механіко-машинобудівного інститут НТУУ «КПІ» Юрій Сидоренко), розроблення технологій композиційної броні для засобів індивідуального захисту, елементів екіпірування та додаткового захисту бойових машин (доцент інженерно-фізичного факультету Юрій Богомол), проблеми імпортозаміщення та можливості їх вирішення для ремонту і поновлення дії складної військової техніки (заступник директора ДП «Укроборонсервіс» Руслан Матіїшен і головний конструктор КБ «Шторм» НТУУ «КПІ» Сергій Пуха), створення системи виявлення несанкціонованих втручань в інформаційно-телекомунікаційні мережі (директор підприємства Фонду науково-технічного розвитку імені В.С. Михалевича Олексій Беляєв) та створення системи спеціального зв’язку для тактичної ланки управління вітчизняного виробництва в рамках об’єднання «Київська політехніка» (завідувач кафедри телекомунікаційних систем НТУУ "КПІ" Леонід Уривський та голова Правління ПАТ «ЕЛМІЗ» Микола Шумило).

«Нині боротьба за перемогу триває не тільки на полі бою. Вона ведеться в наукових установах, конструкторських бюро, на оборонних підприємствах. Країні потрібна нова сучасна зброя. Потужна зброя, яка зупинить і знищить агресора. Саме таку задачу ми ставимо перед нашими науковцями, конструкторами, перед керівниками наших оборонних підприємств, – наголосив, підбиваючи підсумки презентацій, секретар РНБОУ Олександр Турчинов. – І дуже важливо, що сьогоднішня подія відбувається у відомій не тільки в Україні, але й в усьому світі Київській політехніці – в університеті, який першим в Україні став не лише навчальним закладом, а й потужним науковим центром… Ми об’єднуємо на одному майданчику молодий науковий потенціал, нові радикальні ідеї з досвідченими виробничниками, з замовниками. Є ще одне дуже важливе завдання, яке реалізується в межах цього проекту. Це – підтримка молодих науковців, конструкторів, інженерів-технологів. Надання їм можливості самореалізуватися не десь за кордоном, а саме тут, в нашій країні... Дуже важливо показати молоді, що саме тут вони можуть отримати перспективи наукового і кар’єрного зростання. Ми повинні дати нову парадигму: інтелект – проти грубої сили».

Після церемонії підписання меморандумів Секретар РНБОУ Олександр Турчинов і Міністр оборони України Степан Полторак відповіли на запитання журналістів.

 

Джерело: http://kpi.ua/16-03-03

Створено 17.03.2016 23:53
Коментарі
Немає коментарів. Станьте першим, хто напише коментар!

Ми про Вас знаємо мало! Увійдіть або впишіть своє ім'я:
Рік, у якому Україна стала незалежною державою
Ctrl+Enter - відправити, Enter - новий рядок