Зустріч з народним депутатом України Юрієм Луценком

11 березня НТУУ «КПІ» відвідав народний депутат України, голова депутатської фракції Партії «Блок Петра Порошенка» Юрій Луценко. Він зустрівся з провідними науковцями університету та очільниками підприємств, які входять до Інноваційно-виробничого об’єднання «Київська політехніка».

Під час зустрічі гість ознайомився з діяльністю об’єднання та розробками співробітників і студентів НТУУ «КПІ» оборонного характеру, що реалізуються на його виробничих площах. Проходила вона в Центрі інноваційного підприємництва університету спочатку у форматі презентацій проектів, а згодом – справжньої наради з питань організації та нормативного забезпечення їх впровадження у виробництво. Втім, поступово коло обговорюваних питань розширилось до загальних проблем інноваційного розвитку національної економіки.
«У своїй діяльності ми виходимо з Воєнної доктрини України, ухваленої у вересні 2015 року. В ній вказано на критичний стан наукового супроводження та кадрового забезпечення підприємств оборонного комплексу, і визначено дії щодо подолання вказаних проблем шляхом впровадження кардинальних змін у цій галузі найближчим часом і в середньостроковій перспективі», – наголосив на початку зустрічі ректор КПІ академік НАН України Михайло Згуровський.

Презентації були присвячені розробкам, що впроваджуються, або вже впроваджено у виробництво. Це і перші вітчизняні безпілотні авіаційні комплекси, і робототехнічні платформи для військових застосувань, і зразки стрілецького озброєння та мінометів, і композиційна броня для засобів індивідуального захисту та додаткового захисту бойових машин, і системи спецзв’язку для тактичної ланки управління у військах (доповідав зав. каф. ТС, д.т.н., проф. Уривський Леонід Олександрович), і система виявлення несанкціонованих втручань в інформаційно-телекомунікаційні мережі тощо. Втім під час цих презентацій їх автори говорили не лише про особливості нової техніки, але й про дуже далекі від науки проблеми, які паралельно з вирішенням суто технологічних питань їм доводиться долати.

«Не буду робити якихось зауважень чи висновків, тому що, на мій погляд, тут зібралися фахівці кращі, ніж будь хто», – зауважив Юрій Луценко під час обговорення. Тож свій виступ він присвятив шляхам реформування військово-промислового комплексу, а також зміні пріоритетів держави в організації наукової діяльності та стратегії реформ української економіки.

2016.03.11 Зустріч з народним депутатом України Юрієм Луценком

Джерело: http://kpi.ua/16-03-11