Skip Ribbon Commands
Skip to main content
12-та Міжнародна науково-технічна конференція “Проблеми телекомунікацій” (ПТ-2018)

12-та Міжнародна науково-технічна конференція
Проблеми телекомунікацій (ПТ-2018)
в Інституті телекомунікаційних систем КПІ ім. Ігоря Сікорського

 

 

17-20 квітня 2018 р. на базі Інституту телекомунікаційних систем (ІТС) КПІ ім. Ігоря Сікорського відбулися традиційні заходи, присвячені Дню науки та Всесвітньому Дню телекомунікацій – 12-та Міжнародна науково-технічна конференція “Проблеми телекомунікацій” (ПТ-2018) і 10-та Міжнародна науково-технічна конференція студентів та аспірантів “Перспективи розвитку інформаційно-телекомунікаційних технологій та систем” (ПРІТС-2018).

3.jpg2.jpg
Співголовами конференції ПТ-2018 виступили науковий керівник ІТС, проректор з наукової роботи КПІ ім. Ігоря Сікорського, академік НАНУ М.Ю. Ільченко та керівник Центру теоретико-правових проблем інформаційної сфери НДІ інформатики та права при Національній академії правових наук України О.А. Баранов. В роботі конференції взяли участь більше 200 учасників, серед яких провідні науковці КПІ ім. Ігоря Сікорського, а також їхні колеги – представники вищих навчальних закладів, державних установ, наукових центрів та комерційних підприємств, що працюють в галузі телекомунікацій. Особливо хотілося б відзначити високу активність студентів ІТС старших курсів, для яких участь в конференції стала доброю нагодою представити свої напрацювання (зокрема, результати виконання магістерських дисертацій) широкому колу фахівців.

Перший день роботи конференції 17 квітня проходив у пленарному режимі. Науковий керівник ІТС М.Ю. Ільченко у вступній доповіді висвітлив основні напрямки, в яких плідно працюють науковці Інституту. Серед найбільш вагомих здобутків останніх років – науково-технічне супроводження оборонно-промислового комплексу України (зокрема, участь в розробці безпілотних авіаційних комплексів МП-1 для Збройних сил та Державної прикордонної служби), виконання НДР в рамках Державної цільової науково-технічної програми проведення досліджень в Антарктиці, участь в програмі NATOScience for Peace and Security” (робота над проектом з розпізнавання мін та вибухових пристроїв на базі надширокосмугової хвильової технології). Ці та інші напрямки досліджень було детально висвітлено та обговорено під час подальшої роботи конференції ПТ-2018.

На пленарному засіданні було зроблено низку цікавих доповідей, серед яких хотілося б відзначити, зокрема, доповідь науковців з Інституту кібернетики НАН України ім. В.М. Глушкова на тему ”"Розумні" сенсорні мережі: від ідеї до ринку”, а також виступ нашого гостя з Німеччини п. Волкмара Брюкера (Volkmar Brückner) щодо управління дисперсією в одномодових оптичних волокнах.

4.jpg


18 та 19 квітня робота конференції ПТ-2018 проходила в секційному режимі. Роботу секцій очолили провідні науковці ІТС – проф. С.Г. Бунін, проф. Л.С. Глоба, проф. С.О. Кравчук, проф. О.І. Лисенко, проф. О.І. Романов, проф. О.О. Трубін, проф. Л.О. Уривський, проф. Є.А. Якорнов та інші. Секції, в рамках яких учасники отримали можливість представити результати своєї роботи та поспілкуватись з колегами, було сформовано за такими напрямками:

·           Достовірне передавання інформації в телекомунікаційних системах;

·           Кабельні та оптоволоконні системи і технології;

·           Технології транспортних телекомунікаційних систем та мережні технології;

·           Безпроводові телекомунікаційні системи та технології, системи 5G;

·           Інформаційні технології в телекомунікаціях;

·           Сенсорні мережі та прикладні аспекти застосування телекомунікаційних технологій;

·           Апаратно-програмні засоби та пристрої телекомунікацій.

Окрім зазначених “традиційних” секцій конференції, цього року була організована нова секція “Технічна творчість радіоконструкторів України” з виставкою діючих експонатів, де були представлені технічні ідеї і практичні результати робіт самодіяльних радіоаматорів, що займаються винахідницькою та конструкторською діяльністю – свого роду “стартаповськими розробками”.

Доповідачами цієї секції і авторами представлених експонатів є члени радіотехнічного клубу “Політехнік” – випускники КПІ багатьох років і сьогоднішні студенти. Клуб існує з 1924 року, коли в стінах КПІ з'явилася перша аматорська радіостанція (R1KPI) в Україні. Останні 40 років клубом керує доцент кафедри інженерної екології Микола Іванович Сергієнко. Членами клубу є вчені, викладачі, інженери, студенти та радіоаматори не тільки КПІ, а й багатьох міст і областей України, які завдяки створенню спеціалізованої секції в рамках конференції ПТ-18 отримали нагоду обмінятись досвідом та продемонструвати свої результати. Зокрема, на секції обговорювались такі питання:

·      внесок самодіяльної творчості в розвиток науки і техніки зв'язку;

·           новітні технології зв'язку на базі SDR комплексів (радіозв'язок на основі програмної реалізації: SDR – software defined radio);

·           новітні технології та засоби зв'язку в міжнародних змаганнях радіоаматорів;

·           розвиток технологій та засобів зв’язку на полярній базі “Академік Вернадський” в Антарктиді.

1.jpg 

Секція і виставка “Технічна творчість радіоконструкторів України” отримали високу оцінку учасників конференції. Запропоновано в майбутньому розвивати такий формат роботи, залучаючи самодіяльних конструкторів до роботи науково-технічних конференцій.

Одночасно з конференцією ПТ-2018 проходила також 10-та Міжнародна науково-технічна конференція студентів та аспірантів ПРІТС-2018,  яка дозволила студентам ІТС отримати корисний досвід апробації результатів своєї роботи. Співголовами цього вже традиційного заходу стали заступник директора ІТС проф. Є.А. Якорнов та голова студентської ради ІТС В.В. Гаврилюк.

Організатори конференцій ПТ-2018 та ПРІТС-2018 сподіваються, що проведені заходи стали корисними для всіх учасників, дозволивши отримати інформацію про сучасні тенденції розвитку телекомунікацій, представити результати своєї роботи та обмінятися досвідом з колегами, а також визначити напрямки подальших досліджень та співпраці.​

Створено 02.05.2018 15:40
Змінено 02.05.2018 15:41
Коментарі
Немає коментарів. Станьте першим, хто напише коментар!

Ми про Вас знаємо мало! Увійдіть або впишіть своє ім'я:
Скільки буде 7+15
Ctrl+Enter - відправити, Enter - новий рядок