Молоді спеціалісти та робота мрії

​     Нажаль в наш час науково-дослідницькі бази університетів не можуть повною мірою відповісти студенту на запитання : «А з яким обладнанням я зможу працювати ?А що я зможу робити? ».

Часто прилади просто застарілі і вже давно не експлуатуються на підприємствах. Студенти можуть просто не знати, що його чекатиме, якщо він влаштується на роботу по спеціальності, на яку вчився 5 років .У гіршому випадку- студент , побачивши в університеті лабораторне устаткування ще радянських часів втратить будь-який інтерес до своєї професії .

Аби уникнути таких випадків та зацікавити студентів необхідно демонструвати їм, які перспективи може відкрити професія , яку роботу він зможе отримати маючи ті, чи інші навички . На щастя є викладачі, які зацікавлені у тому, щоб у майбутньому наша країна мала висококваліфікованих фахівців . Для того аби продемонструвати усю “кухню” роботи інженерів телекомунікацій зсередини , професор кафедри телекомунікацій Інституту телекомунікаційних систем Наритник Теодор Миколайович разом з працівниками УДЦР ознайомили студентів третього курсу ІТС з роботою державного підприємства «Український державний центр радіочастот» та влаштували екскурсію по корпусам та лабораторіям підприємства.

Не зважаючи на достатньо швидкі темпи екскурсійної частини , лаборанти зуміли не лише показати своє робоче місце , але й розповіли про те, чим займається підприємство та ознайомили студентів з робочими моментами буднів спеціаліста телекомунікацій. А завдяки живому спілкуванню з працівниками УДЦР майбутні фахівці не тільки стали більш зацікавленими у вивченні тих , чи інших дисциплін. Деякі визначилися з конкретною галуззю своєї майбутньої роботи, а дехто навіть вже вирішив у якій саме лабораторії він хоче працювати вже за декілька років. Студенти були вражені матеріально-технічною базою. І, варто сказати  , що деяке обладнання дійсно вражає.

Найбільше студентів вразили лабораторії з дослідження впливу випромінення на людину, вимірювання випромінення та лабораторія, де проводять краш-тести, та перевіряють прилади на безпечність.

Робота в УДЦР виявилася справді цікавою, адже це не лише робота з нудною документацією. Це експериментальні дослідження приладів. Прохід сертифікації річ складна , але на практиці, проходження усіх її рівнів виявилося досить цікавим.

Студенти мали змогу дослідити майже кожен закуток підприємства, а воно виявилося доволі таки масштабним. Починаючи з залу для засідань та конференцій та неймовірними лабораторіями, закінчуючи експериментальними установками та величезними антенами, встановленими на території.

Не обійшлося і без невеликої лекторської частини. Молодих фахівців ознайомили з планами роботи підприємства, та розповіли , наскільки важливу роботу тут виконують.

Ось так пройшло ознайомлення студентів ІТС з роботою державного підприємства «Український державний центр радіочастот» . Як наслідок-студенти гарно та з користю провели час, а країна матиме нових молодих спеціалістів, що вчитимуться та працюватимуть з ще більшим натхненням.

Окрему подяку за влаштування даного заходу ми хотіли б виразити Генеральному директору Українського державного центру радіочастот Корсуну В.І., а також виражаємо глибоку вдячність співробітникам Українського державного центру радіочастот: Корсаку В.Ф, Гаманєку В.О.,  Білоусу Ю.В. , Кокотову О.В., Добровій С.О. , Ходоренку С. П., Лисенку О.Г..

Автор: Мінаєва Єлизавета Василівна (ІТС, ТЗ-42)

Створено 27.05.2017 00:42
Змінено 27.05.2017 00:43