“Alcatel-Lucent” вітає переможців

Сезон цікавих лекцій-презентацій від провідних телекомунікаційних компаній відкрито! 17 листопада його за традицією розпочали представники Alcatel-Lucent, привітавши присутніх з Днем студента та з минувшим професійним святом всіх ІТСників - Днем звязківця.

Ця компанія з 2005 року співпрацює з Інститутом телекомунікаційних систем, виділяючи кошти на купівлю підручників для бібліотеки та нагородження заохочувальними стипендіями кращих студентів. Всі, хто старанно навчався цілий рік та вийшов на підвищену стипендію, хто брав участь у конкурсах, займав призові місця на олімпіадах, – ніхто не залишився без уваги. Представник компанії відмітила, що багатьох людей вона нагороджує не вперше (і навіть не вдруге!), і цим не можна не пишатися. Щиро вітаємо переможців, бажаємо їм творчої наснаги на наступний рік.

2.png                                                             1.png

З початку 2016 року компанія “Alcatel-Lucent” ввійшла до складу фінської компанії “Nokia”. Зі слів генерального директора “Nokia”, причина злиття полягає в необхідності знизити витрати на телекомунікаційне обладнання, яке продукує “Alcatel-Lucent”. Це відкриє великі можливості для розвитку сучасних технологій, особливо мереж 5-го покоління. Проведена лекція була присвячена радіотехнологіям для інтернету речей. Тема ІоТ зараз на слуху, всі медіа одноголосно вважають, що за цим майбутнє. І не можна не погодитись. Ці речі (тобто маленькі прилади) допоможуть контролювати своє навколишнє середовище, спрощувати людям життя.

3.png

Інтернет речей – це не лише «розумний дім», дивіться масштабніше – «розумне місто». е далеко вже й агросектор, промисловість, торгівля, медицина, машинобудування…все це нас чекає в майбутньому. Прилади інтернету речей необхідно створювати з мінімальною за ціною, низьким енергоспоживанням та максимальною довготривалістю служби. Бажана автономність роботи - близько 10 років. Швидкості передачі даних, затримки та надійність передачі визначаються особливостями конкретного застосування, проте відмінність IoT від традиційних мереж мобільного звязку все-таки є.

4.png

В залежності від покоління зв’язку та вимог до швидкостей передачі, ми розглянули три різні радіотехнології для інтернету речей EC-GSM, NB-IоT та eMTC. Для глобальної присутності (бо 90% покриття населеної частини світу забезпечують GSM мережі) використовується EC-GSM, що дозволяє використовувати існуюче обладнання без заміни або модернізації. NB-IоT (або вузькосмуговий IоT) передбачає роботу хоч і на існуючих мережах 4-го покоління, але все ж таки з переробкою протоколів канального рівня, зниженням швидкостей передачі, що дозволить суттєво знизити вартість приладу. В свою чергу технологія eMTC є адаптацію для LTE-мереж та володіє високою ємністю та пропускною спроможністю. Всі три технології суттєво відрізняються одна від одної адаптацією до поколінь зв’язку, швидкостями передачі та іншими властивостями, але потрібно пам’ятати, що різні прилади мають різні вимоги. Інформацію з датчиків від одних ми будемо використовувати щогодини, від інших – раз на місяць. Тому всі три радіотехнології необхідні та корисні в нашому житті. Як кажуть, на кожен товар – свій покупець. Дякуємо компанії “Alcatel-Lucent” за цікаву лекцію, до зустрічі наступного року!

А ми нагадуємо, що 22-24 листопада о 15.00 відбудуться лекції-презентації від інших провідних компаній України: «Lifecell», «VEGAtelecom» та «Huawei Україна». Запрошуємо всіх охочих – не пропустіть!

Олександра Кравець

Створено 20.11.2016 19:33